„Quiz ekologiczno-sportowy dla klas piątych na wesoło”

28 marca w naszej szkole zorganizowano, już coroczny, quiz na wesoło dla klas piątych.
W tym roku nauczyciele wychowania fizycznego Pani Dagmara Dobosz oraz Pan Michał Szybalski nawiązując do szkolnego projektu "Razem dla klimatu" zaprosili wszystkie klasy piąte do wspólnej zabawy w quizie sportowo-ekologicznym.
Uczestnicy wszystkich "piątek" musieli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii, segregacji śmieci, a także sportu. Ponadto wybrana przez klasę reprezentacja klasy musiała zmagać się w niekonwencjonalnych zadaniach sportowych, w których to przewodnim tematem była ekologia.
Jury w składzie: Pani wicedyrektor Iwona Pawlak, wieloletni zasłużony pracownik wychowania fizycznego w naszej szkole Pani Olga Kisiel oraz nauczyciel wychowania fizycznego Filip Góral, oprócz oceny zadań sprawnościowych i wiedzy uczestników miało dodatkowe zadania w postaci oceniania dopingu klasowego oraz wykonanych w czasie zawodów budowli z surowców wtórnych.  Trzeba przyznać, że było to bardzo trudne zadanie, a powstałe zamki, samochody czy zwierzęta zapierały dech w piersiach. Zwycięzcami quizu zostali uczniowie klasy 5F, na drugim miejscu uplasowała się klasa 5E, zaś na trzecim 5D. Niezależnie od wyniku konkursu wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili czas. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w quizie!
Michał Szybalski –
nauczyciel wychowania fizycznego.........................................................................................................